Preveč sladkorja, težko prebavljive, mastne in nezdrave hrane, premalo gibanja, še posebej v zimskem času in po prazničnih dneh – vse to predstavlja veliko obremenitev za naš organizem. Zato se še posebej v tem času priporoča čiščenje črevesja in jeter.
Pegasti badelj in še mnogo več…
Vlaknine so eno izmed najučinkovitejših sredstev za globinsko čiščenje črevesja. Vlaknine v črevesu nabreknejo in tvorijo gelu podobno snov, ki nežno čisti stene črevesja. Hkrati vplivajo tudi na čiščenje prebavil, saj nase vežejo obloge, ki se zadržujejo v črevesju dlje časa. Prehransko dopolnilo NutriCol je zelo bogato z vlakninami, hkrati pa vsebuje tudi ostala zelišča, kot na primer pegasti badelj, regrat, aloje vero, klamatsko algo, ki vplivajo na čiščenje jeter in krvi. To pa še ni vse. Izdelek vsebuje tudi probiotike, prebiotike in encime, ki omogočajo celotno regeneracijo črevesja.
Kombinacija probiotikov, prebiotikov in encimov (z izbranimi zelišči) NutriCol je najboljša izbira za revitalizacijo vaše črevesne mikrobiote.
Brez encimov ni življenja
Encimi so snovi, ki omogočajo življenje in so potrebni za vsako kemično reakcijo, ki poteka v človeškem telesu. Ne vitamini, ne hormoni, niti minerali ne morejo opraviti svojega dela brez encimov.
Encimi – premalo vemo o njih, premalokrat jih zaužijemo
Encimi nastajajo v žlezah z notranjim izločanjem, v telo pa jih vnesemo tudi z uživanjem hrane. Velikokrat stres, nepravilna prehrana in ostali negativni dejavniki iz okolja onemogočijo žlezam z notranjim izločanjem zadostno tvorbo encimov. Encime zaužite s hrano, pa s kuhanje, zamrzovanje, konzerviranje uničujemo. Zato je v današnjih časih skoraj nujno, da kvalitetne encime vnašamo tudi s prehranskimi dopolnili.
Kako vemo, da nam primanjkuje encimov?
Napihnjenost, vetrovi, zaprtje, slaba prebava so »milejša« oblika težav, ki nam jih pomanjkanje encimov lahko povzročajo. Pogosti pokazatelj slabe prebave hrane je tudi zadah iz ust. Znano je, da delčki neprebavljene hrane, zlasti beljakovinskega izvora, preidejo v krvni obtok prek poškodovane črevesne membrane (sindrom luknjičastega črevesja) in s tem sprožijo vrsto imunskih odzivov, ki se lahko odražajo v alergijah, pozneje pa razvijejo v vnetja in avtoimunsko bolezen (avtoimunski artritis, vnetje debelega črevesa ali Crohnova bolezen…)
Pomanjkanje prebavnih encimov lahko sčasoma oslabi tudi imunski sistem. Levkociti v krvi so pomembni za dobro imunsko delovanje. Pri pomanjkanju encimov pa levkociti prenehajo opravljati funkcijo imunske obrambe in svoje encime prepustijo procesu prebave. Sčasoma je zato lahko delovanje levkocitov tako ohromljeno, da vodi v resne zdravstvene težave. Pomanjkanje encimov lahko sčasoma oslabi tudi imunski sistem. Levkociti v krvi so pomembni za dobro imunsko delovanje. Pri pomanjkanju encimov pa levkociti prenehajo opravljati funkcijo imunske obrambe in svoje encime prepustijo procesu prebave. Sčasoma je zato lahko delovanje levkocitov tako ohromljeno, da vodi v zelo resne zdravstvene težave.
Kako vnesti v telo zadostno količino encimov?
Poleg dobro izbrane hrane, lahko svojemu telesu pomagate z učinkovito kombinacijo prebavnih encimov NutriZym. Vsebuje celoten spekter encimov (amilaze, celulaze, glukoamilaze, pektinaze, proteaze, lipaze, laktaze, maltaze, alfa – galaktozidazo). Prisotnost ekstrakta pegastega badlja in korenine regrata pa podpira tudi delovanje prebavnega sistema in delovanje jeter.