Site icon Caelle

Zagotovo že veste, da bolezni v veliki meri izvirajo iz črevesja?

ocena bralcev
0 od 0

Nič presenetljivega, glede na to, da skozi črevesje odvajamo vse tiste snovi, ki za naše telo niso uporabne ali so celo škodljive. Navadno so težave, kot so napihnjenost, zaprtost, težave z želodčno kislino in bolečine v želodcu le prvi znaki, da je z našim telesom nekaj narobe.

80% imunskega sistema se skriva v našem črevesju Če je naše črevesje ”zapacano” črevesna sluznica ni sposobna več učinkovite absorbcije in resorbcije, kar se kaže v razvoju različnih obolenj kot so rak, infarkt, srčne in črevesne bolezni, pa tudi pri boleznih, ki izhajajo iz možganov – denimo depresiji in tesnobi.

Preverite tudi: ALTERNATIVNA MEDICINA: CENA IN ALI DELUJE? (BIORESONANCA, HOMEOPATIJA, REIKI, AKUPUNKTURA)

V naši prehrani potrebujemo tako beljakovine (za nočno regeneracijo) kot sestavljene ogljikove hidrate (za koncentracijo in moč), zato ne verjemite dietam, ki vam narekujejo, da se odpovejte enemu ali drugemu. Energijo pa pridobimo tako, da jemo večkrat po malo namesto dvakrat dnevno velika obroka. In seveda ne smemo pozabiti na vodo. Od litra in pol do dva je zelo priporočljivo. Če jeste samo beljakovine in enostavne in sestavljene ogljikove hidrate, pride v črevesju in želodcu do vretja in gnitja, ki povzročata nastajanje kisline, vetrov, napihnjenost in zaprtost ter tudi spahovanje.

Pogosta težava pa je tudi sindrom razdražljivega črevesja in je motnja v gibljivosti celotne prebavne cevi, ki večinoma prizadene ljudi v srednjih letih – nastopi lahko tudi že v zgodnjih dvajsetih, znatno pogostejša pa je pri ženskah.

Sindrom razdražljivega črevesja stroka prišteva med psihosomatske motnje, saj največkrat nastopi pri trajni ali hudi izpostavljenosti stresu ter pri ljudeh, ki jih mučijo depresije in druge notranje stiske, zaradi česar ga nekateri uvrščajo med bolezni sodobnega časa. Zanjo so značilne bolečine v trebuhu, nenehno napenjanje in občutek napihnjenosti, bolečine pri odvajanju blata, občutek nepopolne izpraznjenosti, driska ali zaprtje, pogosto pa izmenjavanje obdobij obeh. Težave s črevesjem lahko spremljajo bolečine v sklepih, glavobol in splošna utrujenost

Kaj lahko storimo? Eden od krivcev, da naše črevesje ne deluje pravilno, je tudi živčni sistem. Če organi ne dobijo pravilnih informacij, kako naj delujejo, potem začno delati malo po svoje. Tudi napačna pozicija atlasa- prvega vratnega vretenca vpliva na to. Če je premaknjen, potem pritiska na glavne živce, ki prihajajo iz hrbtenjače in s tem moti njihovo delovanje. Živčni impulzi pa ne prinesejo pravilnih informacij do organov. V našem primeru do črevesja oz. do plexusa solarisa (sončni pletež), ki je glavni vir živčnega sistema v našem trebuhu. Zato se lahko pojavijo tudi zgoraj opisane težave s črevesjem.

Rešitev je enostavna. Z Atlasprofilax metodo se atlas uravna v samo eni terapiji in živčne poti se sprostijo. Tako organi začnejo pravilno in normalno delovati in vi se zopet počutite prijetno v svojem telesu.

ocena bralcev
0 od 0
Exit mobile version