Site icon Caelle

Nasveti, ki jih NE smete upoštevati pri vašem razmerju!

ocena bralcev
0 od 0

Nasveti o razmerjih so povsod. Vsak članek ali blog nam že skuša narekovati, kako krmariti pot skozi vse vrste težav in pasti, povezanih s partnerskimi nasveti dobronamernih prijateljev in družine. Vendar ima vsak svoje mnenje o tem, kaj je najboljše za naše ljubezensko življenje.

Kljub dobrim namenom so nekatere ideje lahko škodljive za vaše razmerje.

Torej, tukaj je TOP 7 nasvetov za razmerja, ki lahko naredijo več škode kot koristi:

»Dobro razmerja ne zahteva truda.«

Precej pogosto slišimo trditev, če ste v pravem razmerju, bi moralo vse teči kot po maslu, če pa se počutite, da garate, je to znak, da morate zadevo končati. Toda večina odnosov prinaša vse vrste izzivov, s soočanji pa rastemo kot posameznik in kot par. Če obupamo ob prvem znaku težav, smo se izognili resnični priložnosti za soočenje z našimi vprašanji in seveda svojemu razvoju.

»Res ne veš, kako partnerska zveza v principu sploh deluje?«

Seveda ne. Večkrat se pri ugotavljanjih odnosov zgodi, da ne dobimo dovolj usmerjanja in podpore. In to zato, ker ne vemo kje se učiti veščin za zdrave odnose, kar nato pripelje do nemogočih idealov, predstavljenih v medijih, filmih in v revijah. Zato ne preseneča, da tako veliko razmerij udari ob skalo.

»Argumentiranje je nezdravo.«

Medtem ko se nekateri pari dobili skupaj odlično razumejo in le redko izmenjujejo igro besed, je tudi zelo resnično, da so nesoglasja za večino od nas normalen del vsakega odnosa. Pomembno je le, kako komunicirate svoje vidike in katere metode uporabljate za reševanje teh nesoglasij. Nasvet: Poslušajte, da boste razumeli.

»V zvezi se ne smemo spreminjati.«

To je že res, vendar s časom odnosi zahtevajo tudi fleksibilnost – ni vam potrebno spreminjati svoje celotne osebnosti, ki ustrezajo pričakovanjem vašega partnerja, lahko pa sklepate kompromise, ki so bistvenega pomena vsake uspešne zveze. Najboljše metode za odpravljanje razlik so komunikacija, potrpežljivost in sočutje.

»Tvoj partner mora vedno vedeti, kaj se ti plete po glavi.«

Vsi smo videli razmerja, v katerih se zdi, da partnerji točno vedo, kaj drugi želi, potrebuje in celo misli … ampak v resnici so takšni pari zelo verjetno trdo delali, da so prišli do te točke. Veliko posameznikov ne ve, kako prositi za tisto kar hočejo. Namesto tega padejo v past in se povsem osredotočajo na to, česar si ne želijo. Naučite se deliti svoja mnenja, želje in tako se bo vaš partner lažje naučil in lažje prebral.

»Če nekoga ljubite, si vedno želite biti v njihovi bližini.«

Stavek prihaja iz pogosto zmotnega prepričanja, da moramo porabiti vsako uro življenja s svojim partnerjem, sicer se bomo oddaljili. Vendar pa vas lahko prostor v razmerju cela zbliža in vašo zvezo ohranja sveže in razburljivo. Svoje lastne interese razvijte tudi izven razmerja, nove izkušnje pa delite s partnerjem.

»Romantični trenutki se dogajajo sami po sebi.«

To je morda res v filmih, ampak v resničnem življenju romantični trenutki zahtevajo malo načrtovanja. Spontanost je krasna stvar, ampak življenje pogosto pride na pot, ko sčasoma pozabimo na skupno preživljanje časa, kot smo ga bili vajeni. Poskusite določiti noč na teden za skupno in kvalitetno preživljanja časa z vašim partnerjem. Ne čakajte, da se romantika zgodi sama. Strast in intimnost lahko ostaneta pri življenju, če ju v zvezah zavestno ustvarjate.

ocena bralcev
0 od 0
Exit mobile version