Site icon Caelle

16 načinov, kako preprečite glivične okužbe

glivice-za-nohti
ocena bralcev
0 od 0

Z glivicami se pogosto okužimo na bazenih, savnah, javnih tuših, solarijih, lahko pa tudi doma, če imamo obolela mesta dolgo izpostavljena vlagi. Rade se zalezejo med prste, pod nohte, pod prsi, pazduho, na intimne predele, v dimlje, zadržujejo se celo na lasišču. Glivice niso le estetski problem, lahko ogrozijo celo naše zdravje!

Kako veste, da imate glivice na nohtih?

Glivice na nohtih so ena od pogostih težav. Prizadenejo jih lahko na različne načine, od začetnih lis in malih pik na nohtih, do tega da noht odstopi. Ob okužbi noht spremeni barvo na rumenkasto. To je še posebej vidno ob robovih nohta. Na določenih mestih se odebeli. Značilna za okužbo sta tudi lomljenje, krušenje, bolečina na pritisk in pa slaba rast. Glivice prepoznamo tudi po rdeči koži, luščenju in srbenju obolelega mesta.

Ker so glivice izjemno trdovratne in se rade ponavljajo, je zelo pomembno in potrebno, da uporabljamo preventivo in jih, takoj ko jih opazimo, popolnoma odstranimo.

16 načinov, kako lahko sami preprečite glivične okužbe?

  1. Vsakodnevno umivajte stopala s kislim tekočim milom (pH pod 7) pod tekočo vodo.
  2. Po umivanju stopala in kožne gube dobro osušite, še zlasti med prsti.
  3. Nohtov ne prirezujte prekratko, režite jih naravnost.
  4. Za pedikuro oziroma manikuro uporabljajte pilice za enkratno uporabo.
  5. Izogibajte se prirezovanju obnohtne kožice.
  6. Če vas srbi, se ne praskajte, saj si tako dodatno poškodujete kožo, glivice pa se še bolj razširijo.
  7. Izogibajte se tesnim obuvalom, zlasti v poletnem obdobju; obuvala naj bodo čim bolj zračna.
  8. Redno nosite bombažne nogavice, ki vpijajo znoj, menjajte jih vsakodnevno ali še pogosteje, če postanejo vlažne in jih perite strojno pri visokih temperaturah.
  9. Ne hodite bosi po garderobah, telovadiščih, hotelskih sobah in kopalnicah, na kopališčih, savnah in v okolici bazenov.
  10. Razkužite obuvala s primernimi sredstvi, še bolje bo, da športna obuvala in domače copate zamenjate za nova.
  11. Izogibajte se stikom z neznanimi psi, mačkami ter malimi glodalci – hrčki, zajci in morski prašički.
  12. Ne izposojajte si brisač, glavnikov, nogavic ipd.
  13. Izogibajte se kajenju in jejte raznovrstno hrano – okrepite imunski sistem.
  14. Če se vam noge zelo potijo, poskusite z dezodoranti ali pudri za stopala.
  15. Stopala in čevlje večkrat dobro prezračite in osušite.
  16. Prednost dajte usnjenim čevljem in se izogibajte sintetičnim materialom.

Različni primeri glivičnih okužb nohtov.

Za okužbe z glivicami so dovzetnejše osebe z naslednjim stanji:

»Kar 50 odstotkov vseh sprememb na nohtih predstavljajo glivične okužbe in so med najpogostejšimi vzroki za spremembe na nohtih.«

Glivice se zelo hitro razmnožujejo. Še posebno hitro se razmnožujejo v vlažnih okoljih in imajo najraje prepotene superge, balerinke ter tesne salonarje. Najpogosteje se okužimo na bazenih, savnah, javnih tuših, solarijih oziroma doma, če imamo obolela mesta dolgo izpostavljena vlagi. Rade se zalezejo med prste, pod nohte, pod prsi, pazduho, na intimne predele, v dimlje, zadržujejo pa se celo na lasišču.

Ni zadosti, če sredstva proti glivicam uporabljate le na mestu, kjer ste okuženi. Če imate na primer glivice na nogah oziroma prstih, so z veliko verjetnostjo okužene tudi vaše nogavice, copati, obutev, posteljnina, kopalnica, nogavice ter celo pralni stroj. Zato je izredno pomembno, da dezinficirate tudi obutev in nogavice ter drug material oziroma površine, ki so prišle v stik z glivicami. To je edini učinkovit način, ki bo glivice popolnoma odstranili in se vam okužba ne bo več ponavljala.

»Glivično okužbo nohtov ima med 6 in 8 odstotkov odraslih. Pri ljudeh starih od 40 do 60 let pa se ta odstotek poveča na 15–20%!«

Če vam s preventivo ni uspelo, potem poskusite s pršilom proti glivicam Powersept. Gre za edini izdelek na trgu s posebnim aplikatorjem za natančen nanos tudi pod nohtom, ki dokazano uniči 99,99% glivic kjerkoli na telesu ter dezinficira obutev, nogavice in druge površine, kot so denimo pilice za nohte in ščipalnik. Powersept je popolnoma neškodljiv in brez stranskih učinkov, tako da je primeren tudi za otroke in nosečnice.

 

 

(oglasno sporočilo)

ocena bralcev
0 od 0
Exit mobile version