Site icon Caelle

Dejstva, ki jih o atlasu, prvem vratnem vretencu, še niste vedeli

Backache

ocena bralcev
0 od 0

1. Atlas se v slovenščini imenuje nosač. Torej že njegovo ime pove, kaj je njegova naloga. Torej, da nosi glavo oz. tvori sklep z lobanjo. Predstavlja most med glavo in telesom. Teža glave je med 3-7 kg, kar pomeni, če atlas ni na svoji pravi poziciji, to težo prevzamejo mišice ramenskega obroča.

Rezultat: vnetja, bolečine, vozle, zategnjenost…

2. Atlas je odgovoren za absorbcijo sil lobanje in gibanja oz. težo in pritisk lobanje na ostalih 32 vretenc. Deluje kot amortizer sil, ki delujejo na našo glavo in hrbtenico.

Preverite tudi: ALTERNATIVNA MEDICINA: CENA IN ALI DELUJE? (BIORESONANCA, HOMEOPATIJA, REIKI, AKUPUNKTURA)

3. Zgornje površine atlasa so narejene tako, da se popolnoma ujemajo z bazo lobanje. Če se ne prilagodijo popolnoma, lahko govorimo o leziji ali disfunkciji atlasa v skladu z lobanjo. Ker se lobanja in atlas ne prilegata popolnoma, lahko to slišimo kot ”škripanje” ali ”mletje” v vratu med obračanjem glave.

4. Če je atlas v pravilnem položaju, se hrbet, ramena, kolki, kolena, roke, noge in gležnji nahajajo v simetričnem in naravnem položaju. Pravilen ali nepravilen položaj atlasa deluje kot ˝domino efekt˝ na poravnavo in usklajenost drugih vretenc hrbtenice. Kar privede do različnih obolen in težav. Najpogostejše so bolečine v vratu, križu, kolkih in kolenih.

5. Atlas nikoli ne izgubi svoje kostne gostote. Kar pomeni, da ni nikoli krhek. Zato je nastavitev atlasa varna tudi pri tistih ljudeh z osteoporozo. Zraven tega povejmo še to, da Atlasprofilax metoda deluje na principu masaže kratkih mišic in vezi, ki se pripenjajo na atlas. Ker pri tej metodi ni neposrednega stika in manipulacije z vretencem, je to popolnoma varna metoda.

ocena bralcev
0 od 0
Exit mobile version