Site icon Caelle

5 najpogostejših težav z lasmi

ocena bralcev
0 od 0

Ste zaskrbljeni, da se vaši lasje hitro spreminjajo? Preverite, kaj povzroča te težave in kako jih odpraviti.

Tanjšanje las

Če so izvidi ščitnice in hormonskih testiranj normalni, je morda redčenje las znak pomanjkanja beljakovin, cinka ali selena. Cink spodbuja celično razmnoževanje, rast tkiva in obnavljanj, njegovo pomanjkanje pa lahko zagotovo zavira sposobnost rasti las. Podobno – selen deluje kot antioksidant, krepi imunski sistem, da še naprej deluje pravilno, vključno z rastjo las.

Kaj jesti: Morski sadeži, perutnina, rdeče meso in školjke vsebujejo veliko cinka. Tudi jajca in mleko vsebujejo cink, vendar v manjših količinah, prav tako oreščki, semena in stročnice. Brazilski oreščki in tuna imajo visoko vsebnost selena, kot tudi beljakovin.

Dolgočasni lasje

Ni vam potrebno porabiti gore denarja za barvanje las ali za sijoče lase – samo zaužijte živila z višjo vsebnostjo proteinov in železa. Ker so lasje sestavljeni iz beljakovin, je smiselno, da bo tudi vaša prehrana pomagala ohraniti njihovo zdravo rast in sijaj.

Kaj jesti: Železo vsebuje goveje meso, jetra, špinača in ostrige. Puste beljakovine pa ribe, piščanec, soja, jajca in mandlji.

Suhi lasje

Najpogostejši vzroki za suhe in krhke lase so zunanje narave: toplotni styling, kemična barvila, klor. Vseeno v svojo prehrano vključite več mastne hrane. Če so vaši lasje suhi in na otip krhki, vaše lasišče najverjetneje ne proizvaja dovolj naravnih olj. Na lase nanesite esencialne maščobe, ki jih vaše telo samo ne more proizvesti. Osredotočite se na omega-3, ki pomaga pri rasti celic, prav tako pomaga lasnim mešičkom, da absorbirajo hranila veliko bolje.

Kaj jesti: Jejte losos, orehe, Chia in lanena semena. Za maske za lase uporabite tudi kokosovo, mandljevo ali olivno olje. Ko boste v prehrano vključili esencialne maščobne kisline, boste hitro opazili, da bodo vaši suhi lasje postali mehkejši in močnejši.

Prhljaj

Prhljaj, znan tudi kot seboroični dermatitis, je stanje, ki ga povzroča luskasto, suho in srbeče lasišče. Z njim se srečujejo ljudje, ki imajo v sebi spremalo cinka in esencialnih maščobnih kislin. Ne pozabite: cink spodbuja celično razmnoževanje in rast tkiva. Zagotavlja tudi, da je vaše lasišče v dobri kondiciji.

Kaj jesti: Kvinojo, fižol, oreščke, lečo in pomaranče. Ta živila vsebujejo veliko cinka; lan, mandeljni, listnata zelenjava, polnozrnate žitarice in jajca pa so odlični viri esencialnih maščobnih kislin.

ocena bralcev
0 od 0
Exit mobile version