Site icon Caelle

4 napake, ki uničujejo družinske odnose

ocena bralcev
0 od 0

Družina je tista, ki naj bi posamezniku nudila največ podpore, sprejemanja in ljubezni. Vseeno se prepogosto dogaja, da so družine vse prej kot srečne.

Za začetek je pomembno spoznati težavo, naslednji koraki pa bodo sledili za tem. Se soočate z eno izmed njih?

  1. Kritika in žaljenje

Besede imajo težo in tega se je potrebno zavedati. Ko torej izrečete neprijazne besede, se le-te lahko družinskim članom zasidrajo globje kot si lahko predstavljate.

Trdi izrazi, ki jih izrečete v afektu, lahko močno skrhajo družinske vezi, zato v takšnem stanju namesto izbruha raje še enkrat premislite, preden spregovorite nekaj, kar bi kasneje lahko obžalovali.

Če se je toksična situacija že zgodila, bodite vi tisti, ki se opraviči – ne glede na to, kdo je prepir povzročil. Jeza in trma bi lahko stanje še poslabšali.

  1. Obrekovanje

Govorjenje za hrbtom sovraži prav vsak. Tudi vaši družini ne bo pretirano všeč, da o vaših osebnih težavah govorite drugim, ki jih celotna zadeva nebi smela niti malo zanimati.

Prepiri in težave naj ostanejo v družinskem krogu – le vi namreč veste, kakšni so vzroki zanje, zatorej ste ob enem edini, ki jih lahko razrešite. Slabe stvari, ki jih po tihem mislite o vaših sorodnikih, naj ostanejo skrite; povsem nepravično in nespoštljivo bi bilo o njih govoriti nevpletenim osebam.

  1. Prevare in laži

Laž nikoli ne ostane skrita, oh, pa še kako kratke noge ima!

Predstvljajte si, da neka neresnica v družini obvelja kot »javno« znano dejstvo; koliko let bo še potrebnih, da se celotna stvar pozabi…

Nikar se ne zatekajte k skrivnostim, ki bi jih pred družino radi prikrili – iskren, globok, pa čeprav boleč pogovor, se bo na koncu vedno izkazal kot najboljša rešitev.

Otroci, ki so se rodili med skrito afero ali ostali prikriti sovražniki, bodo le rana za vašo družino.

  1. Nesprejemanje drugačnosti

Vsi se med seboj razlikujemo, še posebej pa se razlike opazijo med različnimi generacijami, kjer gre, med drugim, tudi za različne vrednote.

Tudi vaši otroci bodo odrasli in njihove vzgojne tehnike, politična prepričanja in obnašanje se bodo verjetno razlikovalih od vaših. Tu je potrebna strpnost – sprejemanje je temeljna veščina, ki bi jo morala obvladati vsaka družina!

Vsak ima pravico, da živi svoje življenje, kakor želi in pomembno je, da to spoštujete; v nasprotnem primeru lahko to privede do nerazrešljivih konfliktov, ki bodo medsebojne odnose le še poslabšali.

ocena bralcev
0 od 0
Exit mobile version