Hitre zanimivosti
    ocena bralcev
    0 od 0

    Biospectrum naprave so med drugim v veliko pomoč tudi pri zdravljenju aken, saj lahko normalizirajo vse tiste energetske in presnovne parametre, ki so bili v primeru aken spremenjeni.

    Za tiste, ki terapij še ne poznate: Biospectrum tehnologija temelji na spoznanju, da se človeška celica odziva na določene zunanje signale, ki so frekvenčno enaki lastni frekvenci zdrave človeške celice. In ravni ti biofizikalni odzivi omogočajo telesu naraven proces uravnavanja in notranjo harmonizacijo.

    Akne se lahko pojavijo tudi po 30. letu starosti. V večini primerov sicer izginejo, vendar če jih ne zdravimo pravilno, lahko na našem obrazu pustijo sledi in brazgotine. Biospectrum terapije pri aknah lahko pomagajo, kar posledično vpliva tudi na psihosomatske motnje.

    Kateri so glavni vzroki za nastanek in razvoj aken ali ekcemov?

    • prekomerno izločanje loja: iz aknastih predelov se izloča loj, po čemer se določa tudi intenzivnost bolezni,
    • nabiranje loja v mešičkih, ta pojav ima hormonske in genetske vzroke,
    • nabiranje bakterij v mešičkih,
    • nenadni pojav vnetij: vnetja nastanejo zaradi prehoda biološko aktivnih snovi preko mešičkov v dermo.

    Kako se z biospectrum terapijo znebiti aken?

    Prizadet del se z napravo zdravi od 1-2 krat dnevno, po 30-40minut. Če je potrebno, se stanje zdravi tudi farmakološko (kar pomeni uporabo antibiotikov). Po končani terapiji, ko je telo ogreto, je priporočljiv nanos kozmetičnih proizvodov, saj bo takrat povrhnjica kože najbolje sprejela aktivne substance, ki jih le-ti vsebujejo.

    Kaj pa, če imam mastno in hrapavo kožo? Je uporaba biospectrum naprave vseeno priporočljiva?

    • mastna koža voskastega videza: Taka koža je značilna za mladostnike in jo povzročajo spremembe v izločanju. Nastane zaradi prekomernega izločanja voskastega loja iz celičnega mešička in odebelitve rožene plasti povrhnjice kože. Taka koža je pogosto polna ogrcev. Nabiranje loja v mešičkih preprečuje normalno delovanje kože in jo naredi dovzetno za vnetja, 
    • oljnata koža: Taka koža se na pogled sveti, je mastna na dotik, razširjene pore imajo značilnost pomarančne kože. Povečanje izločanja loja nastane zaradi endogenih, endokrinih, prebavnih in živčnih vzrokov. Te neestetske pojave na koži pogosto spremlja pretirano znojenje in prav združenje teh dveh tipov povečanega izločanja povzroča masten in znojen videz kože, ter razširjene pore. 

    Kaj pa kožne lise in madeži na koži?

    Kožni madeži so lise, ki nastanejo, ko kožni pigment prodre na površino kože. Izpostavljanje sončnim žarkom in hormonski dražljaji so točno tisti dejavniki, ki povzročajo takšne madeže. Po poletju so le-ti vidni na mestih, kjer je pigmentacija visoka, to je na obrazu in telesu pogosto tam, kjer so bile kdaj akne oz. lojnice. Največkrat je barva teh lis, ki nastanejo zaradi sonca ali tistih, ki jih povzročajo hormonske spremembe, svetlo kavne barve. Če se teh madežev ne zdravi, ponavadi le težko izginejo. Kožne lise, od rjavkaste do črne barve, se lahko pojavijo na obrazu mladih deklet po puberteti ali pa pri ženskah srednjih let zaradi razvoja eritematoznih poškodb (rdečine kože), ki pod vplivom sonca rade potemnijo. Nekatere lise so dedne, druge se pojavijo med nosečnostjo ali v prisotnosti endokrinih disfunkcij, kjer nenormalno izločanje spolnih hormonov spremeni metabolizem kožnih pigmentov. Tudi bolezni jeter lahko povzročijo pojav le teh in sicer so posledica podhranjenost ali pomanjkanja vitamina A in proteinov.

    >> Za več informacij o zdravljenju kožnih težav, se obrnite na Biospectrum center v Ljubljani.

    ocena bralcev
    0 od 0

    Preden greš... ↓

    Bi brezplačno analizo osebnostnega tipa?

    ✅ Hitro izboljšaj odnose ✅ 100% deluje

    Poznaš svoj osebnostni tip?

    Kaj pa od partnerja ali otrok?
    ✅ Hitro izboljšaj odnose ✅ 100% deluje